Przejdź do treści
Strona główna » blog » Grafika w social media – Darmowe narzędzia

Grafika w social media – Darmowe narzędzia

Wdzisiejszych czasach przy publikacji naszych treści w internecie nie liczy się tylko i wyłącznie sama treść, a także grafika. Dlatego właśnie przy każdym poście na Facebooku, artykule na blogu czy filmie na YouTube umieszczana jest „miniaturka”, która wstępnie zapozna nas z treścią materiału. Ma ona na celu zachęcić potencjalnego odbiorcę do przeczytania artykułu lub obejrzenia filmu.

Ważnym jest także prowadzenie instagram’a naszej firmy, by móc w prosty sposób wizualnie pokazać czym się zajmujemy. Właśnie dlatego tak ważnym jest by nasze zdjęcia czy grafiki przyciągały wzrok. Nasze słabej jakości grafiki
często tłumaczymy sobie brakiem budżetu na grafika lub brakiem umiejętności. A czy na pewno tak jest? Istnieją darmowe narzędzia dzięki którym jesteśmy w stanie tworzyć świetne grafiki bez specjalistycznej wiedzy.

Canva – Profesjonalne grafiki w banalnym narzędziu

Canva jest jednym z darmowych programów do projektowania grafik. Będziemy w stanie w niej zaprojektować przyjemny dla oka obrazek na facebook’a lub instagrama. Układanie elementów jest proste i przyjemne, a interfejs przyjazny użytkownikowi. Na dodatek canva nawet w wersji darmowej oferuje miliony szablonów które jesteśmy w stanie w dowolny sposób modyfikować pod nasze potrzeby. Canva jest narzędziem cały czas rozwijanym, obecnie oferuje tworzenie prostych grafik na social media, przez ulotki, aż po banery reklamowe.

Photoshop Express – Ekspresowa poprawa jakości zdjęć

Photoshop to najsłynniejszy i jeden z najbardziej zaawansowanych programów graficznych dostępnych na rynku. Prawdopodobnie każdy grafik komputerowy miał choć raz styczność z tym programem. Firma Adobe postanowiła wypuścić na rynek mobilny aplikację Photoshop Express mającą pozwolić użytkownikom na szybką edycję wykonanych zdjęć. Narzędzie przede wszystkim nada się gdy robimy relację z jakiś wydarzeń w naszej firmie i chcemy je udostępnić. W zaledwie kilka minut Adobe Express umożliwi nam poprawę jakości zdjęcia dzięki banalnie prostym w obsłudze suwakom. Dodatkowo jest to aplikacja przewidziana na telefony, co tym bardziej powinno przekonać Was do skorzystania z niej.

Gimp

Jedno z najbardziej znanych, darmowych narzędzi graficznych. Gimp funkcjonuje na licencji Open-Source co oznacza, że nie posiada żadnej ukrytych opcji premium, a każda funkcja jest zupełnie bezpłatna. Niestety w porównaniu do wcześniej wspomnianych narzędzi nie należy do najprostszych w obsłudze, ale rekompensują to możliwości programu. Odpowiednio wprawiona w Gimp’ie osoba jest w stanie wykonać w nim co tylko sobie wyobrazi. Na YouTube i wielu innych platformach znajdują się tysiące poradników do obsługi tego programu. Wystarczy poświęcić trochę czasu na zrozumienie tego programu i być może pomoże Ci to w wystrzeleniu twoich social mediów w górę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.